EBOOK

Pobierz ebook z przepisami w duchu zero waste.


Wszystkie przepisy pochodzą od zwycięzców konkursu na najciekawszy przepis w duchu zero waste, organizowany w ramach projektu Ekomisja w przedszkolach.

Czy wiesz, że w Polsce co roku marnuje się ponad 5 mln ton żywności?  Zdecydowana większość ląduje w naszych domowych koszach.

Marnując żywność marnujemy także pieniądze, wodę, energię i ludzką pracę potrzebną do jej wyprodukowania. Przyczyniamy się tym samym do degradacji naszego środowiska.

Tajniki niemarnowania żywności są bardzo proste do opanowania, to właśnie my musimy wziąć sprawy w swoje ręce. Jednym ze sposobów na ograniczenie marnowania żywności  w naszych domach jest gotowanie w duchu zero waste. Zajrzyjmy więc do naszych lodówek, szafek kuchennych, chlebaków. Czy są tam produkty, którym niedługo skończy się termin ważności? Może kupiliśmy za dużo świeżych warzyw, albo nie zjedliśmy całego chleba, który zaczął czerstwieć?

Co można z nich przygotować? Podziel się z nami swoim pomysłem!

WYNIKI KONKURSU

Laureaci konkursu:

ALINKA ROSPĘDEK i PANI MAŁGORZATA ZAWILSKA-ROSPĘDEK

TYMON CZARNECKI I PANI EWA CZARNECKA

NATALKA FRELAK I PANI KATARZYNA FRELAK

TYMON WRÓBEL, LANA WRÓBEL I PANI ANETA WRÓBEL

IGOR LESZCZYŃSKI, KINGA LESZCZYŃSKA I PANI MONIKA LESZCZYŃSKA

FILIP GAĆ I PANI MARTYNA DOPIERAŁA GAĆ

MARIA SUSKA I PANI EMILIA SUSKA

GABRIELA KOSZEWSKA I PANI AGNIESZKA KOSZEWSKA

Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom konkursu!

Banki logo

Federacja Polskich Banków Żywności to 31 Banków Żywności działających na terenie całego kraju. Wszystkie są organizacjami pozarządowymi o statusie stowarzyszenia lub fundacji. Razem tworzą związek stowarzyszeń o statusie OPP.