Helena Decz

Nigdy nie kupuję za dużo i drogo – po co wyrzucać, marnować, zwiększać popyt na energię, wodę, zwiększać ilosć spalin? Dlatego na etapie zakupów woybieram mądrze – przeglądam wszystkie dostępne gazetki reklamowe i wiem gdzie kupię najtaniej to czego potrzebuje moja rodzina. A potem? Gazetki też trzeba zagospodarować rozsądnie, recykling makulatury to mniej wycietych drzew, mniejsze zużycie ropy, energii, czystsze powietrze, mniej ściekówi wysypisk. Dlatego z gazetek robię wiklinę.

Boże Narodzenie więc wybór oczywisty - z wikliny zrobię gwiazdy - ozdoba i miły niezobowiązujacy prezent który mogę dać każdemu, a przy tym nie zanieczyszcza środowiska. Makulaturę można wykorzystać na wiele sposób. Pracę zaczynam od zrobienia szkieletów przyszłych ozdób. Im papier bardziej kolorowy tym lepiej - nie musimy stosować chemicznych lakierów.
Gwiazda gotowa - na choinkę,meble, przywieszkę do prezentu, ucieszy oko i serce, a potem - może będzie częścią opału lub innej gazety??
← Zobacz wszystkie zgłoszenia
Banki logo

Federacja Polskich Banków Żywności to 31 Banków Żywności działających na terenie całego kraju. Wszystkie są organizacjami pozarządowymi o statusie stowarzyszenia lub fundacji. Razem tworzą związek stowarzyszeń o statusie OPP.