Close-up of cut fresh avocado and knife on wooden table

Awokado – instrukcja użytkownika

Składniki

awokado

Sposób przygotowania

Kochamy awokado – za smak i kremową konsystencję, za bogactwo składników odżywczych i za nieskończone możliwości wykorzystania w kuchni. Pytanie, jak się z nim dobrze obchodzić?

Niedojrzałe awokado przechowujemy w temperaturze pokojowej i czekamy aż zmięknie. Żeby się w tym czasie nie popsuło, możemy owinąć je papierem (wrzucając do papierowej torby razem z bananem lub jabłkiem przyspieszymy proces dojrzewania). Dopiero gdy osiągnie dojrzałość (zaglądamy pod szypułkę – powinna lekko odchodzić, jasny kolor = dojrzałe, ciemny = przejrzałe) przeprowadzamy je do lodówki.

Udało ci się rozkroić niedojrzałe awokado? Nic strasznego, skrop je obficie sokiem z cytryny i złóż połówki z pestką tak, żeby ciasno do siebie przylegały. Możesz owinąć je papierem lub folią i trzymać w lodówce. Sprawdzaj co jakiś czas, czy już jest gotowe do zjedzenia. Nie chcesz w końcu przegapić tego momentu 🙂

Możemy je też mrozić – najlepiej po obraniu i w postaci puree z dodatkiem soku z cytryny/limonki, szczelnie opakowane.

Nasz pomysł na awokado – przyrządzaj na jego bazie dressingi do sałatek, warzyw na parze czy dipów do przekąsek. Baw się smakiem, dodając musztardę, przyprawy czy miód. Awokado o gęstej, kremowej konsystencji z powodzeniem może zastąpić olej czy oliwę, z korzyścią dla zdrowia!